web
stats

ARTICOLE

/ARTICOLE

Rezultate concurs „Ziua Principatelor Române” din data de 23.01.2019

Comisia de jurizare constituită pentru Secțiunea artă plastică din cadrul  concursului „Ziua Principatelor Române”, organizat de U.A.T.- Tecuci în  colaborare cu Casa de Cultură - Tecuci, compusă din următorii membri: artist plastic Costin Valentin  restaurator Mihalache Adrian  muzeograf Gologan Lucia a stabilit următorii câștigători: Gimnaziu Premiul I: Merlușcă Patricia, CNCH Tecuci, cl. a VIII-a, prof. Rusu Poliana, nota 9,93 ; Premiul II: Stan Kevin, Șc.

2019-01-23T18:55:25+00:0023 ianuarie, 2019|Anunţuri|

Rezultatele preselecției pentru Festivalul Național Baladele Siretului 2018

Rezultatele preselecției pentru Festivalul Național de Interpretare a Muzicii Populare „Baladele Siretului” Ediția a XXII-a, 25 MAI 2018 Secțiunea I (8-10 ani) NR. NUMELE ȘI PRENUMELE LOCALITATEA 1 BEȘLEAGĂ SIMONA MARIA-VIOLETA GÂRCENI, VASLUI 2 CĂPRARU ANDREEA TECUCI 3 CIAUȘU CRISTIAN-ANDREI BRĂILA 4 CREȚU ANDREEA-DANIELA FOCȘANI 5 CUCU LORENA-ELENA BANCA, VASLUI 6 GHERASIM ELENA-BIANCA LETEA VECHE, BACĂU 7 GRIGORUȚĂ ELVIS-PETRIȘOR BANCA, VASLUI 8 MAXIM ELINA

2018-05-18T14:32:16+00:0018 mai, 2018|ARTICOLE, Festivaluri|

”DIALOGURI LIRICE” – TECUCI, 21 APRILIE 2018

Ediția a II-a a întâlnirilor literare organizate sub genericul DIALOGURI LIRICE (Galați-Brăila-Tulcea-Tecuci) aflate sub patronajul UNIUNII SCRIITORILOR DIN ROMÂNIA, FILIALA IAȘI –REPREZENTANȚA GALAȚI-TECUCI, având ca principal amfitrion și organizator Cenaclul Literar ”Calistrat Hogaș” de pe lângă Casa de Cultură Tecuci, s-a constituit într-un deosebit de reușit și emoționant eveniment literar de dimensiuni regionale. Găzduite de foaierul Bibliotecii ”Ștefan Petică” a Municipiului Tecuci, recitalurile poeților

2018-04-24T21:05:04+00:0024 aprilie, 2018|Evenimente|

Câştigătorii premiilor la Festivalul „Floare de April” 2018

CÂȘTIGĂTORII PREMIILOR FESTIVALULUI NAȚIONAL DE INTERPRETARE A MUZICII UȘOARE „FLOARE DE APRIL”, ediția a XXV-a, 21-22 aprilie 2018 CATEGORIA DE VÂRSTĂ 6-8 ANI Trofeu categorie - ANTOHI SOPHIA IOANA din Galați Premiul I - ANICĂI IFRIM MIRUNA din Odobești, județul Vrancea Premiul II - OJOG ALEXANDRU IOAN din Bacău Premiul II - ROMAN AYAN CLAUS din Bacău Premiul III - PORUMBOIU ROBERTA ELENA din Buzău

2018-04-24T21:17:28+00:0024 aprilie, 2018|ARTICOLE, Festivaluri|

Înscrie-te pentru noutați

Se implementeaza script

Categorii

februarie 2019
L Ma Mi J V S D
« ian.    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Articole recente

Primaria Municipiului Tecuci

Primaria-Tecuci-Ziua-drapelului-iunie-2017

Consiliul local Tecuci

Consiliul local Tecuci